Menu główne

Karniowice i okolice

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach serdecznie zaprasza do korzystania z oferty Bazy noclegowej. Siedziba Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego mieści się w Karniowicach, w gminie Zabierzów, ok. 15 km na północny zachód od aglomeracji miejskiej Krakowa.


Karniowice położone są w malowniczej okolicy Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Karniowice stanową dogodną bazę wypadową w przepiękne podkrakowskie dolinki:

 • Dolina Kobylańska 1 km
 • Dolina Bolechowicka 500 m
 • Dolina Będkowska 3 km
 • Dolina Kluczwody 3 km

Podkrakowskie dolinki stanowią mekkę dla osób uprawiających wspinaczkę skałkową (stawiali w nich pierwsze kroki najlepsi polscy alpiniści i himalaiści). Miłośnicy przyrody i turyści znajdą tu atrakcyjne trasy spacerowe oraz malownicze trasy rowerowe, którymi dotrzeć można m.in. do oddalonego o 10 km Ojcowskiego Parku Narodowego oraz największej na terenie Jury Krakowskiej Jaskini Wierzchowskiej.

Dojazd do Karniowic:

 • samochodem przez miejscowość Zabierzów lub Brzezie, a następnie Bolechowice
 • komunikacją publiczną z obrzeży Krakowa - autobusem MPK nr 268 (linia aglomeracyjna). Odjazd z krakowskiego Osiedla Bronowice Małe, z przystanku Bronowice Małe, przez Ujazd i Zabierzów. Należy wysiąść na ostatnim przystanku Karniowice (dojazd do Bronowic Małych z dworca PKS i PKP tramwajem nr 4 lub 13 - należy wysiąść na ostatnim przystanku Bronowice Małe). Szacunkowy czas przejazdu autobusu do Karniowic: 40 min.
  Rozkład jazdy: http://rozklady.mpk.krakow.pl/?lang=PL&rozklad=20180219&linia=268
 • busem z centrum miasta - linią M-Bus (właściciel lini: Matysik Serwis). Odjazd z ul. Wita Stwosza z przystanku Uniwersytet Ekonomiczny - w kierunku Krzeszowic przez Karniowice, bus jedzie przez Zabierzów i Bolechowice. Szacunkowy czas przejazdu z przystanku początkowego: ok. 40 min., szacunkowy zas przejazdu z Ronda Ofiar Karynia: ok. 25 min.
  Rozkład jazdy: http://www.matysikserwis.pl/index.php?site=mbus_linia_niebieska_02